Logo Institut del Teatre

Històric de beques i premis per a graduats

Índex

Ajuts actuals

Premi Adrià Gual 
Premi de Dansa
Beques de Formació i Perfeccionament
Beques d'Arts Escèniques Aplicades

Històric
Premi pel disseny de l’estand de l’Institut del Teatre al Saló de l’Ensenyament 2017
Projecte ITEmergents
Premi pel disseny de l'aparador del Palau Robert 2015
Premis a Projectes d’escenificació
Premis a Estudis de Perfeccionament
Premis a Projectes de Recerca
Curs de Postgrau Factoria IT



Premi Adrià Gual (2012- actualitat)

  • Associació Cultural Criatures per Gentry (2017)
  • Associació Companyia Ignífuga per Utopia (2016)
  • Associació Obskené per Ciutat de Vidre (2015)
  • Associació Artística Propostes Conscients per Només ens vol protegir del cel  (2014)
  • Projecte Nissu per la seva proposta Shell (2013)
  • Associació La Calòrica pel seu projecte La Nau dels Bojos (2012)
     

Premi de Dansa (2015-actualitat)

  • Associació TangenIBenzal per Handle with care (2017)
  • Ariadna Montfort amb Moaré (2016)
  • Eulàlia Bergadà amb Gold Dust Rush (2015)

Beques de Formació i Perfeccionament (2011-actualitat)

  • Amanda Rubio Sánchez: Modem Pro. Companyia Zappalà Danza (2017)
  • Judith Pujol Llop: Màster en pràctica escènica i cultura visual (2017)
  • Juan Pablo Miranda Bosisio: The Berlin Summer University of Arts (2016)
  • Marc Naya Diaz: Master en Art Sonor (2016)
  • Marta Filella Martorell: Anatomía para el Movimiento-Gesto anatómico (2015)
  • Laila Tafur SantaMaria: Six Weeks School + Movement research NY (2015)
  • Ilona Muñoz Rizzo: MA Ensemble II (Teatr Piesn Kozla) (2014)
  • Andreu Martínez Costa: Forman Brothers Workshop (2014)
  • Sandra Navarro Casino: SITI Summer theater worshop / Siti curso intensivo de teatro (2013)
  • Clara Rodriguez García-Muñoz: Summer intensive Workshop 2014 SITTI Nueva York (2013)
  • Víctor Sánchez Rodríguez: Seminari Intensiu de Dramatúrgia Panorama Sur 2012 (2012)
  • Francesc Mas Farreras: Mètode Margolis (2012)
  • Francesca Vadell Cubells: Certification Program for Associate Teachers of Fitzmaurice Voicework (2011)

 

Beques d'Arts Escèniques Aplicades (2017-actualitat)

  • Maria Garzón Torrandell pel projecte Dansa en l’àmbit de la diversitat visual (2017)
  • Antoni Mas Parés pel projecte Migraccions (2017)
  • Elisabet Marí Francès pel projecte Som dones (2017)

 

Premi pel disseny de l’estand de l’Institut del Teatre al Saló de l’Ensenyament 2017

  • Anna Ribera Real

 

 Premi pel disseny de l'aparador del Palau Robert 2015

  • Laura Clos Caturla

 

Premis a Projectes d’escenificació (2006-2011)

  • Imatges gelades de l’Associació artística INDI GEST (2011) 
  • Els cavallets de mar no es toquen de l’associació Verins Escènics (2011)
  • Millor projecte de teatre de text: Animals Migratoris de la Happy End Associació (2010)
  • Millor projecte d'òpera de petit format o de teatre musical: Negret de Guinea del col·lectiu Corcada (2010)
  • Millor projecte de teatre visual o de teatre de moviment Memo de l'Associació Cultural Lupus (2010)
  • Millor projecte de dansa o de teatre de moviment: Rússia de la companyia La Veronal (2010)
  • Millor projecte de teatre de text: Lotte Goes Liquid de la companyia Los Resilentes (2009)
  • Millor projecte d'òpera de petit format o de teatre musical: Gurs de la Companyia Per Se (2009)
  • Millor projecte de teatre visual o de teatre de moviment Alades Paraules de l'Associació Cultural Tuvalú (2009)
  • Millor projecte de dansa o de teatre de moviment: Proyecto Raí de l'Asociación Artedero (2009)
  • Millor projecte de teatre de text: Seguretat de la Companyia Teatral La Soga (2008)
  • Millor projecte d'òpera de petit format o de teatre musical: En Joan sense por de la Companyia Egos Produccions SCCL (2008)
  • Millor projecte de teatre visual o de teatre de moviment: El vol de la Calandria de Me Tangere Teatre i La cena de N Naranja (2008)
  • Millor projecte de teatre de text: Molta aigua de l’Associació de nous projectes escènics Teatre Net (2007)
  • Accèssits: Les circumstàncies de Clara de Teatre Particular, S.L. i Potser somniar... de Teatre de l’Enjòlit (2007)
  • Millor projecte de teatre de text: L'ham de l’Associació Elecktra Projectes Culturals, integrada per les graduades: Gloria Balaña Altimira i Judith Torres Mitja (2006)
  • Millor projecte d’òpera de petit format o de teatre musical: El vestit nou de l'emperador de Postfestum Projectes Culturals integrada pels graduats: Marta Rafa Serra i Ricard Prat Coll (2006)
  • Millor projecte de teatre visual: Cuttlass el pistoler molecular de Produccions Essencials integrada pels graduats: Andreu Raich Roca i Albert Tola Pascual (2006)
  • Accèssit: Una temporada a l’infern de l’Associació Cultural sense ànim de lucre Saison, integrada per les graduades: Andrea Segura Olavarria i Eva Alonso Ortega (2006)
  • Bales i ombres (un western contemporani) de l'Associació Projectes Culturals La Fantástica, integrada pels graduats: Sílvia Sanfeliu Morros, Ricard Prat i Coll (2005)
  • Quartet de Heiner Müller, de la companyia Quartet integrada pels graduats: Aleix Albareda Vilalta i Emma Gómez Valenzuela (2005)
  • Cassavetiana de l'associació Balanzan, integrada pels graduats: Roger Coma Estruch i Fèlix Pons Ferrer (2005)

 

Premis a Estudis de Perfeccionament (2006-2010)

  • Anna Zouari Argemí:Curs d'Especialista Universitari en Interpretació Cinematogràfica i Audiovisual (2010)
  • Alicia Corral Alonso: Yoga Instructors Course / Yoga Intensive For Musicians / Workshop In India With Abani Biwas (2010)
  • Maribel Martínez Roldan: Tallers al Sportivo Teatral (2010)
  • Alicia Corral Alonso: Living Movement/Eurythmy (2009)
  • Ferran Dordal Lalueza:Assistència a Dramaturg - Volksbühne, Schaubühne i HAU (2009)
  • Nuria Olivé Casanova:Mètode Margolis per a l'actuació i la creació teatral (2009)
  • Anna Ros i Llobet: Mim corporal dramàtic, tècnica d'Etienne Decroux (2009)
  • Gerard Cabarrocas Serra: Assignatures Cos i Moviment a l'Acadèmia De Teatre Teak (2008)
  • Xavier Frau Pascual: Seminari biomecànica teatral (2007)
  • Oriol Nogués Balaña: Cursos de tècniques de vestuari(2007)
  • Ricard Serra Pujol: Classical Acting Course for post-graduates and professionals (2006)
  • Elisenda Renom Bernaus: Mètode Feldenkrais (2006)
  • Marta Esmarats i Bigas: Escola Internacional de l'Actor Còmic(2006)

 

 Premis a Projectes de Recerca (2006-2007)

  • Josué Guasch Carbonell per Els nou nous (2007)
  • Esther Pallejà Lozano per La memòria del cos com a font de creació dramatúrgica (2007)
  • Elena Ramos Izquierdo per Actualitat i inactualitat del cos en el teatre i dansa figural (2007)
  • Lluis Fusté Coetze per Teatre i teràpia: un mapa conceptual, un cas concret i una proposta de futur de L (2006)

 

Curs de Postgrau Factoria IT (2005-2006)

  • Lucia Cerdán Sena. Projecte: Configuració d'un programa de dansa de caràcter per a centres de dansa professionalitzadors i no professionalitzadors
  • Amanda Diaz-Ubierna Casariego. Projecte: Formació avançada i itinerant de les Arts de Carrer
  • Montserrat Lloret Roca. Projecte: Aplicació del mètode de tècnica de peus per a nens
  • Maria Nieves Lopez-Llauder Sánchez. Projecte: Dansa a l'escola
  • Marta Soler Gorchs. Projecte: Especialització en el mim i la dramatúrgia corporal d'Etienne Decroux

SEU CENTRAL
Plaça Margarida Xirgu, s/n
08004 Barcelona
T. 932 273 900
i.teatre@institutdelteatre.cat

 

 

CENTRE DE TERRASSA
Plaça Didó, 1
08221 Terrassa
T. 937 887 440
it.terrassa@institutdelteatre.cat

 

 

CENTRE DE VIC
c/ Sant Miquel dels Sants, 20
08500 Vic
T. 938 854 467
it.vic@institutdelteatre.cat